Belušskí šachisti skončili v 4. lige na 2. mieste

 

V nedeľu 12. 03. 2017 sa odohralo posledné kolo 4. ligy B21 v tejto sezóne. Družstvo CCVČ Beluša „B“ zdolalo doma družstvo CVČ Včielka Púchov hladko 4 : 1. Belušania nastúpili v zostave: Kristián Rúček, Peter Rúček, Mário Mazúr, Marek Miček a Miroslav Sehnoutek. Hostia nastúpili v zostave: Marta Motúzová, Lívia Bajzová, Patrik Zdražil, Phillip Angelov a Leisha Taurani. Za domácich zvíťazili: Peter Rúček, Mário Mazúr, Marek Miček a Miroslav Sehnoutek. Družstvo CCVČ Beluša „B“ nazbieralo v priebehu sezóny (8 zápasov) 19 bodov- 6 víťazstiev, 1 remíza, 1 prehra. Súťaž vyhralo družstvo Dubnica F – KC Kubrá, ktoré získalo 21 bodov a na 3. mieste skončili šachisti z Nemšovej/Horného Srnia so ziskom 18 bodov. CCVČ Beluša pritom porazilo prvé a aj tretie družstvo v tabuľke. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 9 družstiev.

Zaujímavé sú aj individuálne výsledky hráčov po jednotlivých šachovniciach. Z belušských šachistov najviac bodov nazbieral Peter Rúček – 6,5 (6 výhier, 1 remíza, 1 prehra), pričom to je 2. najlepší individuálny výsledok zo všetkých hráčov súťaže. Pozitívnu bodovú bilanciu mala väčšina hráčov z Beluše. Adam Kudlej uhral 4 body zo 6 zápasov, Kristián Rúček získal 4 body z 8 partií, Marek Miček získal 3,5 bodov z 5 partií, Mário Mazúr dosiahol 3 body z 5 partií, Pavol Rúček uhral 2 body z 3 zápasov, Miroslav Sehnoutek 1 bod z 2 partií, Štefan Fojtík a Ladislav Loužecký získali 1 bod, pričom odohrali len 1 zápas.

Belušským šachistom, ktorí majú za sebou celkom úspešnú sezónu gratulujeme a prajeme veľa ďalších šachových úspechov v nasledujúcej sezóne.

Mgr. Marián Kútny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *