DENNÝ JARNÝ TÁBOR V CCVČ BELUŠA

V Cirkevnom centre voľného času v Beluši navštevovali deti počas jarných prázdnin od 27.02.-03.03.2017 denný tábor. Absolvovali veľa zaujímavých aktivít i výletov.

Hneď prvý deň si deti vyrobili z keramickej hliny jarných vtáčikov, ktorých sme stihli i vypáliť a tak si ich šikovní keramikári mohli aj namaľovať, opäť vypáliť v keramickej peci a zobrať domov ako peknú ozdobu do kvetináča. Počas poobedňajších aktivít si účastníci tábora vyskúšali Ebru – tureckú techniku maľovania na vodnú hladinu, prostredníctvom ktorej dokáže aj úplný začiatočník vytvoriť nádherné umelecké diela. Ebru je zapísané i v zozname nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO. Na druhý deň zbierali deti prírodný materiál, z ktorého vyrábali znázornenie Krížovej cesty a po obede sa v CCVČ vyšantili na súťažiach. Cieľom nebolo zvíťaziť, ale zabaviť sa a čerešničkou na torte utorkového dňa bola šiškopárty, na ktorej nechýbali ani sladké šišky. Ďaľšie dni jarného tábora patrili výletom. V stredu žiaci navštívili v Púchove kino a Džungla park. Vo štvrtok zavítali nielen deti, ale i pán farár a širšia verejnosť do Slovenského národného múzea v Bratislave, kde sa až do júna koná výstava trojrozmerných rekonštrukcií gigantických živočíchov v skutočnej veľkosti, ktoré žili v rôznych častiach našej planéty pred desiatkami až stovkami tisíc rokov s názvom Giganty ľadovej doby. Piatok patril oddychovému výletu so spoznávaním historického centra Žiliny a návšteve nákupného centra.

Veríme, že deti načerpali novú energiu  plní nových poznatkov i kamarátstiev zasadli opäť do školských lavíc. Už teraz sa tešíme na nové zážitky, ktoré nás budú čakať v rámci denného letného tábora.

                                                                   Mgr. Miroslava Gergelová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *