Družstvo CCVČ Beluša remizovalo v poslednom kole 3.ligy B2 4 : 4

     

Dňa 02.04.2017 sa odohralo posledné 11. kolo šachovej súťaže 3. ligy B2. Družstvo CCVČ Beluša doma remizovalo 4 : 4 s ŠO Lehotou pod Vtáčnikom. Za domáce družstvo nastúpili: Peter Bombek, Marián Kútny ml., Kristián Rúček, Peter Rúček, Jozef Janíček, Mário Mazúr, Marek Miček a Adam Kudlej. Hostia nastúpili v zostave: Bohuslav Adámik, Miroslav Vida, Ján Šuňal, Viliam Ficel, Ján Adámik, Jozef Lukáč, František Adámik a Miroslav Šuňal. Na všetkých ôsmich šachovniciach prebiehali urputné boje. Zápas sa pre domáce družstvo spočiatku nevyvíjal dobre. Asi po dvoch hodinách hry domáci prehrávali už 0,5 : 3,5 , ale nakoniec dokázali stav stretnutia vyrovnať.

Z belušských šachistov zvíťazili: Peter Bombek, Marián Kútny a Peter Rúček, remizovali: Jozef Janíček a Marek Miček.

Celkovo skončilo družstvo CCVČ Beluša v súťaži na 9. mieste z celkového počtu 11 družstiev. Na 10. mieste skončilo Šk Považské Podhradie „B“ a na poslednom mieste Škš Dubnica nad Váhom „D“. Na 8. mieste skončilo družstvo ŠO TJ Spartak Myjava. Súťaž vyhrala Šk Sparta Považská Bystrica. Druhé skončilo družstvo KNŠ Nemšová / Horné Srnie a na treťom mieste Šk PRM Bojnice.

Družstvo CCVČ Beluša získalo celkovo 8 bodov (2 výhry, 2 remízy, 6 prehier). Zvíťazilo s Myjavou a Dubnicou nad Váhom „D“, remizovalo s Považským Podhradím a s Lehotou pod Vtáčnikom. V porovnaní s minulým ročníkom súťaže treba skonštatovať, že belušskí šachisti sa výrazne zlepšili. Minulú sezónu skončilo družstvo CCVČ Beluša v 3. lige na poslednom mieste so ziskom 6 bodov.

Za družstvo CCVČ Beluša získal v tejto sezóne najviac bodov Peter Rúček- 6/9 (4 výhry, 4 remízy, 1 prehra). Marián Kútny ml. uhral 5/9, Adam Kudlej 4/8, Peter Bombek 3,5/5, Jozef Janíček 3,5/9, Kristián Rúček 3,5/10, Pavol Rúček 2/3, Marta Motúzová 2/5, Marek Miček 2/7, Marián Kútny st. 0,5/4 a Mário Mazúr 0,5/8. Podľa percentuálnej úspešnosti bol najlepší Peter Bombek- 70%, ďalej Peter Rúček 66,7%, Pavol Rúček 66,7%, Marián Kútny ml. 55,6%, Adam Kudlej 50%, ostatní hráči mali úspešnosť menšiu ako 50%.  Kompletné výsledky súťaže nájdete na stránke:

http://www.chess-results.com/tnr239456.aspx?lan=4&art=4&wi=821 .

Belušským šachistom gratulujeme k dosiahnutým úspechom, ďakujeme za vzornú reprezentáciu Cirkevného centra voľného času a prajeme veľa ďalších šachových úspechov v nasledujúcej sezóne.

Mgr. Marián Kútny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *