Družstvo CCVČ Beluša skončilo na stupni víťazov v 2. lige

V dňoch 30.04. – 01.05.2022 sa odohralo posledné dvojkolo 2 ligy „B“ v šachu. Belušskí šachisti privítali doma hostí z Levíc. V sobotu 30.04.2022 nastúpilo družstvo CCVČ Beluša proti levickému B- družstvu, s ktorým jednoznačne zvíťazilo v pomere 7,5 : 0,5. Domáci nastúpili v silnej zostave- FM Vladimír Vojtek, FM Jaromír Bednář, FM Peter Bombek, Kristián Rúček, Marián Kútny, Peter Rúček, Jana Šošovičková a Lukáš Vaštík. Za hostí hrali: Vladimír Szucs, Daniel Chlpek, Dominik Zilkay, Richard Kovacsik, Peter Ševčík, Gábor Papp, Tomáš Murajda a Zsolt Papp. Z belušských šachistov vyhrali svoju partiu: FM Vladimír Vojtek, FM Jaromír Bednář, FM Peter Bombek, Kristián Rúček, Marián Kútny, Peter Rúček a Lukáš Vaštík. Remizovala Jana Šošovičková. Bolo to najvyššie a najpresvedčivejšie víťazstvo belušských šachistov v tejto sezóne. Po hladkom sobotňajšom víťazstve družstvo CCVČ Beluša v nedeľu remizovalo s Levicami A 4 : 4. Remíza sa zrodila po veľmi bojovnom a napínavom priebehu. Škoda najmä viacerých nevyužitých šancí na niektorých šachovniciach, k víťazstvu Beluše nechýbalo veľa. Treba poznamenať, že družstvo CCVČ Beluša nastúpilo v tomto zápase v trochu slabšej zostave ako v sobotu. A okrem toho Levice A boli vedúce družstvo celej súťaže a nakoniec ju aj jednoznačne vyhrali. Zostava družstva CCVČ Beluša bola nasledovná: FM Jaromír Bednář, FM Peter Bombek, Kristián Rúček, Marián Kútny, Miroslav Lasch, Peter Rúček, Jana Šošovičková a Lukáš Vaštík. Za družstvo ŠK Levice A hrali: Martin Chlpík, Igor Poláčik, Juraj Lecký, Martin Solčan, Martin Budinský, Rastislav Nikel, Ondrej Hudoba a Alan Šimkovič. Z belušských šachistov vyhrali: FM Jaromír Bednář, Kristián Rúček a Lukáš Vaštík. Remizovali: FM Peter Bombek a Miroslav Lasch. Iba 0,5 boda v poslednom zápase delilo Belušu od celkového 2. miesta. No konečné 3. miesto v tabuľke je na nováčika výborný výsledok. Po poslednom kole má družstvo CCVČ Beluša na konte 14 bodov, pričom má druhé najlepšie pomocné hodnotenie 40,0 hneď za víťazom 2. ligy. Družstvo CCVČ Beluša sa v silnej konkurencii 12 družstiev v 2. lige nestratilo, ba naopak má do budúcnosti veľký potenciál.
Čo sa týka jednotlivých individuálnych úspechov, z belušských hráčov sa najviac darilo Kristiánovi Rúčekovi, ktorý získal 8,5 bodov z 9 partií a získal 109 bodov do ratingu, pričom jeho Rp bolo 2444. Výborne hral aj Peter Rúček, ktorý uhral 6 bodov z 9 partií a Lukáš Vaštík, ktorý získal 2,5 boda z 3 partií. Z belušských posíl hrali výborne – Jaromír Bednář, ktorý získal 2,5 boda z 3 partií, Vladimír Vojtek ktorý odohral len jednu partiu, ale presvedčivo ju vyhral, Andrej Vereš, ktorý uhral 2 body z 3 partií, Peter Bombek, ktorý uhral 5 bodov z 9 partií a Miroslav Lasch, ktorý nazbieral 4 body zo 7 partií.
Kompletné výsledky súťaže a štatistiky nájdete na stránke – http://chess-results.com/tnr578061.aspx?lan=4&art=0 . Belušským šachistom ďakujeme za bojovné výkony v 2. lige a vzornú reprezentáciu Cirkevného centra voľného času v Beluši. Taktiež gratulujeme celému A – družstvu k veľkému úspechu a prajeme veľa ďalších výborných výsledkov v nasledujúcej sezóne.
Na záver by sme sa chceli poďakovať hlavne zriaďovateľovi CCVČ Beluša a firme Drevopal, ktorí sponzorovali šachovu ligu.

Mgr. Marián Kútny ml.